Noc v muzeu 2024

31. května 2024

Africké muzeum Dr. Emila Holuba se připojuje k Festivalu muzejních nocí, letos je jedná již o 20. ročník.

Organizace se každoročně ujíma Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury a dalšími subjekty.

Noc v muzeu 2024

od 17h do 21h

od 17h do 20h - Mobilní planetárium«planetárium, do kterého nemusíte chodit, ale které přijede k Vám»

od 18h - přednáška - Jiří Kafka

Gambie - nejmenší země černé Afriky

Atypický cestovatel Jiří Kafka opustil fotbalové prostředí a začal cestovat po světě. Sólo, bez jazyků, sim karty, v padesáti...

Na cestě po Gambii poznáme místní dobrosrdečné, velmi chudé obyvatele. Objevíme opice v národním parku Bijilo. Přesvědčíme se , že je možné si pohladit živého krokodýla. Poplujeme po řece Gambii a vydáme se i do sousedního Senegalu. A bude toho samozřejmě mnohem víc.

Dílna pro děti - výroba klobouku, navlékání korálků, omalovánky.

Pro děti bude připraveno malé překvapení ke Dni dětí.

vstup zdarma