Expozice

Expozice muzea je umístěna v přízemní budově a je plně bezbariérově přístupná. Vstupenky zakoupíte v pokladně muzea u vchodu. Prohlídka muzea trvá cca. 60 minut. Začíná shlédnutím 10 minutového filmu o životě Dr. Holuba, jednotlivci si poté muzeum procházejí sami, skupiny nad 15 osob provází průvodce. Komentovaná prohlídka s průvodcem trvá 30 – 40 minut. Návštěvu skupiny je nutné předem objednat, telefonicky nebo emailem. Pedagogický doprovod školních skupin a akreditovaní průvodci mají vstup zdarma. Parkovat je možné zdarma na parkovišti naproti muzeu. Autobusy mohou stát na přilehlé komunikaci. Domácím mazlíčkům není do muzea vstup povolen.

Skupiny

Návštěvu skupiny je nutné předem objednat, telefonicky nebo e-mailem.

Objednat prohlídku

Vstup zdarma

Pedagogický doprovod školních skupin a akreditovaní průvodci mají vstup zdarma.

Více o vstupném

Co v muzeu uvidíte?

Expozice muzea je zaměřena především život, expedice a práci Dr. Emila Holuba i jeho manželky Růženy. Kromě mnoha exponátů z afrických výprav tu uvidíte i vzácné osobní předměty manželů Holubových. Své místo tu mají též následovníci Dr. Holuba, kteří se stejně jako on vydali do Afriky.

Při prohlídce můžete vyzkoušet některý z interaktivních prvků v expozici - tři dotykové obrazovky, kde porovnáte své znalosti o Dr. Holubovi nebo Africe, tajemné skříňky, ve kterých jsou ukryty africké předměty — (pracovní list ke skříňkám je možné zakoupit v pokladně) nebo stavebnice, puzzle a skládačky v hracím koutku. Pro děti je jistě atraktivní osedlání modelů malé zebry a lva, stejně jako zážitek z posezení v opravdovém Trabantu, se kterým byla v roce 2009 podniknuta expedice napříč Afrikou.

Zajímavosti

Co jste možná o expozici nevěděli

Interest1

Dotykové obrazovky

V expozici jsou umístěny tři dotykové obrazovky s kvízy, které vám napoví jak dobře znáte Afriku, historii i Dr. Holuba.

Interest2

Tajemné skřínky

V šesti skříňkách jsou ukryty předměty, které domorodci v Africe denně používali. Poznáte po hmatu co to je ??

Interest3

Trabant, co projel Afrikou

Koncem minulého století běžná věc, dnes muzejní rarita... chtěli byste stejně jako Dan Přibáň s přáteli projet tímhle autem tisíce kilometrů ??

Interest4

Po stopách Dr. Emila Holuba

V listopadu a prosinci 2016 uskutečnil Vojtěch Hlásný cestu na jih Afriky, kterou nazval S „čezetou“ po stopách Dr. Emila Holuba.

Důležité informace

Praktické informace pro Vaši návštěvu

Bezbarierový vstup

Expozice muzea je plně bezbariérově přístupná. Bezbariérová toaleta je 100 m od muzea v objektu venkovního občerstvení.

Parkování autobusů

Autobusy mohou stát na komunikaci u muzea - Holubova ulice.

Parkovací místa

V bezprostřední blízkosti muzea jsou dvě parkoviště, kde můžete zdarma parkovat.

Kam pro vstupenky

Vstupenky zakoupíte v pokladně u vstupu do muzea.

Jak je to s mazlíčky

Domácí mazlíčkové nemají do našeho muzea vstup povolen.