24.6. - 25.6. 2022

24. června 2022

Holice se baví.....na cestách

V letošním roce, pro osobnost holického rodáka Dr. Emila Holuba výročním, budou slavnosti města Holic zaměřené na cestování.

Přijměte pozvání, program bude opravdu bohatý!

Budeme křtít kalendář - Viktoriiny vodopády 2023.

V muzeu si budete moci na prodejní výstavě nejen prohlédnout, ale i zakoupit fotografie vodopádů a afrických zvířat fotografky Ilony Rosenkrancové.

Marie Imbrová si pro nás připravila přednášku

- Po stopách Emila Holuba -

V rámci přednášky bude zhodnocena možnost najít místa, kde Emil Holub v jižní Africe pobýval a zdůrazněn odlišný charakter jeho cest a poučení i pro současné cestovatele.

Prezentace bude doplněna prodejem pohlednic, známek s Emilem Holubem a drobných afrických artefaktů.

Centrum na Rovinu přiveze svůj Férový obchůdek, děti pozveme do africké dílničky, ve které se mohou naučit vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě.

A možná přijde i .........?